Yönetim

YÖNETİM

Selçuk Candansayar

Selçuk Candansayar

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 1988 mezunu. 1994 yılında psikiyatri uzmanı oldu, 2000 yılında kültürel antropoloji yüksek lisansını tamamladı, 2004 yılından bu yana psikiyatri profesörü. Politik psikiyatri, LGBT- Q, şiddet ve cinsel şiddet alanında daha çok çalışıyor.

Kuruluşundan bu yana BirGün gazetesinde yazıyor. Kaos GL üye ve eğiticisi. 2009- 2016 yılları arasında TAKSAV yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2016 yılından bu yana YK Başkanı

Abdullah Kahraman

Abdullah Kahraman

1959 Kırşehir Doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Bir kamu kuruluşundan emekli oldu. Kamu Çalışanları Sendikaları’nda(KESK) ve Özgürlük Dayanışma Partisi’nde farklı  görevlerde bulundu.  13 yıldır TAKSAV’ın değişik kademelerinde görev aldı. Halen TAKSAV Genel Merkez Yönetimi’nde Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmekte.

Yener Aksu

Yener Aksu

1957 Ordu doğumlu. İlk orta Terme’de, liseyi Ünye’de, üniversite eğitimi ni  ise Galatasaray Mühendislik Yüksek Okulunda tamamladı. Serbest çalışıyor. 1993 yılından bu yana TAKSAV çalışmalarına katılıyor. 1996 yılından bu yana TAKSAV tarafından düzenlenen Uluslar arası Ankara Tiyatro Festivali Yönetmenliğini yapıyor. TAKSAV Genel Merkez Yonetimi’nde Muhasip Üye olarak görevini sürdürmektedir.

Ali Rıza Cihan

Ali Rıza Cihan

1940 yılında Hemşin’de doğdu. 1966 DTCF Kütüphanecik Bölümü mezunudur. 1961-2004 yıllarında çalıştığı TBMM Kütüphane ve Dökümantasyon Merkezi Müdürlüğü görevinden emekli oldu ve aynı yıl yayın hayatına başlayan Halkın Gazetesi BirGün’ün Ankara bürosunda çalışmaya başladı. TAKSAV’ın ve ÖDP’nin kurucularındandır.

Mehdi Bektaş

Mehdi Bektaş

1949 Yozgat doğumlu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi Ankara’da okudu. Ankara Hukuk Fakültesi’ni 1972-73 öğrenim yılında bitirdi. 1974 yılından bu yana Ankara Barosu’na kayıtlı serbest avukatlık yapıyor, solcuların, devrimcilerin, yurtseverlerin hukuki sorunlarının çözümüne yardımcı olmayı sürdürüyor.  Evli, iki çocuk babası, iki torun dedesidir.  

Ankara Barosu, Çağdaş Hukukçular Derneği, Halkevleri, Türk Hukuk Kurumu yönetimlerinde bulundu. 1994 yılında Mamak’tan solun bağımsız belediye başkan adayı oldu. 1996 yılında kurulan ÖDP’nin kurucuları arasında yer aldı, iki dönem ÖDP Parti Meclisi’nde, iki dönem ÖDP Merkez Disiplin Kurulu’nda görev yaptı. 2004’te Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi’nin kuruluşunda yer aldı, yönetiminde bulundu,  2012-2014 döneminde İnsan Hakları Merkezi Başkanlığını yaptı. Türkiye Barolar Birliği Ankara delegesi oldu, halen TBB İnsan Hakları Merkezi, ÖDP Çankaya üyesi, TAKSAV yöneticisidir.    

Yasemin Sağlam

Yasemin Sağlam

1980 ODTÜ İdari İlimler Fakültesi mezunudur.

Özel sektörde değişik kademelerde süren is yaşamını, doğum yeri olan İzmir’de tamamlamıştır.

2011 yılında TAKSAV’ın İzmir’de yeniden kurulma döneminde Vakıf Temsilciliğini üstlenmiştir. 2012 yılından bu yana kesintisiz sürdürülen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali gönüllülerindendir.

Taksav’ın yanısıra İzmir’de ekoloji ile ilgili dernek ve platformlarda aktif rol oynamakta, Konak Kent Konseye’inde çalışmaktadır.

Ümit Nevzat Uğurel

Ümit Nevzat Uğurel

1956 Bitlis Doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1980 Yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi  Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden Şehir Plancısı olarak, 1990 yılında  ise Yüksek Bölge Plancısı olarak mezun oldu.  1980 yılından beri serbest şehir plancısı olarak çalışmaktadır. Öğrencilik Yıllarında Mimarlık Fakültesi Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve ÖTK Temsilciliği; mezuniyetten sonra TMMOB Şehir plancıları Odasında Yönetim Kurulu Genel Sekreteri, 2.Başkanı ve Başkanı olarak çalıştı.  TMMOB Yönetim kurulu üyeliği, Yürütme Kurulu Üyeliği ve Yüksek Onur Kurulu üyelikleri yaptı. Ayrıca Çankaya Yardımlaşma Derneği Başkanlığı ve ODTÜ Mezunları Derneği  Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Asım Arı

Asım Arı

1949 Fatsa doğumlu. İlk ve orta okulu Fatsa’da okudu. 1968 de Giresun İlk öğretmen Okulunu bitirerek öğretmenliğe başladı. Sırasıyla Fatsa, Adıyaman, Fatsa ve Ankara’da görev yaptı. AÜ Sosyal Bilimler Fakültesinde Ön Lisans okudu. TÖS, TÖB-DER,  EĞİT SEN ve  EĞİTİM SEN’ de üye ve yönetici olarak görev aldı. EĞİTİM SEN  Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürütürken emekli oldu. 2 dönem ÖDP Çankaya İlçe Başkanlığı yaptı. 10 yıldır Uluslararası Ankara Tiyatro Festivalinde gönüllü olarak çalıştı.

Halen TAKSAV  Denetleme Kurulu Üyesidir.

Celal Musaoğlu

Celal Musaoğlu

1954 Trabzon- Of doğumlu. İlkokulu Of, ortaokul, lise ve eğitim enstitüsünü sırası ile Söğüt, Bilecik ve Bursa’da okudu. 1976 yılında Giresun’da öğretmenliğe başladı. 12 Eylül 1980 e kadar öğretmenlik yaptı. Kapatıldığında TÖB-DER Giresun Şube Başkanı idi. 1987 yılından itibaren yayıncılık (KÖK Yayıncılık) yapmaktadır. Bir dönem ÖDP de Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği yapmış ve Milletvekili adayı olmuştur. GÜNDEM ÇOCUK Derneği Kurucusu ve 8 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. İki dönem Türkiye Eğitim Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Halen kurucusu olduğu Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği (EĞİTİM YAYBİR) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TAKSAV Yönetim Kurulu yedek üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Hande Gazey

Hande Gazey

2017 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunudur.

2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nde öğrenim görmüştür.

2014-2016 yılları arasında Redaksiyon Dergi Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmiştir.

Halen TAKSAV Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmekte.

Serpil Şahbaz

Serpil Şahbaz

1989 Ankara doğumlu. İlköğretim ve liseyi Ankara'da tamamladıktan sonra 2013 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun oldu. Şu an Redaksiyon Dergi'de editör yardımcılığı ve TAKSAV Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.